Ebeveynler İçin Theraplay

Vivien Norris ve Helen Rodwell

Uzun zamandır ilgi ve merakla takip ettiğim, meslektaşlarımın çok verimli süreçler yürüttüklerine şahit olduğum ve güvenle danışanlarımı yönlendirdiğim bir terapi yöntemi olan Theraplay alanında “Ebeveynler için Theraplay” kitabı bir süre önce raflarda yerini aldı. Türkiye’de profesyonel bir ekibin özenle uyguladığı, geliştirdiği, eğitimler verdiği ve seanslarında uyguladığı bu yöntemin çocukların ve ebeveynlerin hayatına büyük katkısı var.

Kitapta temel ebeveynlik becerileri olan ve Theraplay’in ele aldığı 4 ana tema detaylıca anlatılmış: Bağlanma, Beslenme, Yapı, Mücadele.

Bu konular altında çocuklar nasıl güvende hisseder? Bu alanlarda ilişki ve beceriler nasıl gelişir? Tabi en harikası da, oyun bu yolculukta nasıl etkili, nasıl eğlenceli bir yere sahiptir? Bu 4 alanı geliştirmek için nasıl oyunlar oynayabiliriz? Oyun terapilerinin ortak yönü, çocuğun ana dili olan oyunu merkeze almak. Bu kitapta da evde ve ebeveynliğinizde oyunun yerini artırdığınızda, ona güvendiğinizde ve bolca uyguladığınızda hayatınızda nelerin olumlu yönde değişebileceğini iyi görüyorsunuz. Hem ebeveynlik, hem de hayat daha akışkan, daha keyifli olabilir mi? Evet😊

Okuması kolay, anlaşılır ve net bir dile sahip olan bu kitabın her ebeveynin kütüphanesinde olması gerektiğine inanıyorum.

Bir terapi yöntemi olarak Theraplay hakkında daha fazla bilgi almak ve benim de ilgiyle takip ettiğim bu konuda uzman meslektaşlarıma ulaşmak isterseniz adres👉🏻 @theraplayturkiye