Çocuk Kitapları

Okudukça güncellenecek, sevdiğim kitaplar listesi….

EN SEVDİKLERİM

  • Doğduğun Gece (Nancy Tillman)
  • Kaşal (Kyo Maclear / Isabelle Arsenault)
  • Babam Yanımdayken (Soosh)
  • “Tavşancak ve Faresu” serisi – Axel Scheffler
  • Tavşan Dinledi (Cori Doerrfeld)
  • Mutlu Suaygırı (Richard Edwards / Carol Liddiment)
  • Seni Çok Seviyorum Kokuşuk Surat (Lisa McCourt)
  • His Hata Yapmayan Kız (Mark Pett / Gary Rubinstein)
  • Gergedanlar Krep Yemez (Anne Kemp / Sara Ogilvie)
  • Zürafalar Ne Sever? (Kristyna Litten)
  • Şu Yaramaz Tavşanlar (Ciara Flood)
  • Sarı Civciv (Olga De Dior)
  • Avucundaki Öpücük (Audrey Penn)
  • Yalnız Balina (Benji Davies)
  • Noa, Kirpi ve Sarı (Sepin İnceer / Sezen Aksu Taşyürek)
  • “Küçük İnsanlar & Büyük Hayaller” serisi (maria Isabel Sanchez Vegara)
  • Belki (Kobi Yamada)
  • Antonio Gibi Biri (Susanna Mattiangeli / Mariachiara Di Giorgio)
  • Küçük bir Sorunum Var Dedi Ayı (Heinz Janisch)
  • Farklı Ama Aynı (Feridun Oral)
  • Kırmızı Kanatlı Baykuş (Feridun Oral)
  • Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor (Sara Şahinkanat)
  • Duygular (Libby Walden)
  • Pezzettino (Leo Lionni)
  • Aç Tırtıl (Eric Carle)
  • Çocuk Olmaya Hakkım Var (Alain Serres)
  • Nokta (Peter H. Reynolds)
  • Dünyanın En Küçük Hediyesi Nokta (Peter H. Reynolds)
  • Gökyüzünün Rengi Nokta (Peter H. Reynolds)
  • Deniz Ne Renktir? (Katie Stewart)
  • Denemek (Kobi Yamada)

UYKU KİTAPLARI

  • Tombik Ayı Uyuyamıyor (Karma Wilson / Jane Chapman)
  • Babacığa Öpücükler (Frances Watts / David Legge)
  • Minik Kurbağanın Uyku Vakti (Nicholas Oldland)
  • İyi Geceler Farecikler (Frances Watts / Judy Watson)
  • Küçük VakVak – Uyku Zamanı (Lauren Thompson / Derek Anderson)
  • Nazlı’nın Uyku Saati (Rosie Reeve)
  • Ay Ne Zaman Gelecek? (Feridun Oral)
  • Dinozorlar Uyumaya Nasıl Gider? (Jane Yolen)
  • Kaplan Uykusu (Mary Logue)
  • Kediciğin Uyku Vakti (Michael Dahl)
  • İyi Geceler Ayı Kardeş (Holly Surplice)
  • Uyku Ağacı (Seza Kutlar Aksoy)
  • Uyuyamıyor musun Küçük Ayı? (Martin Waddell)
  • Uyku Vakti Babişko (Dave Hackett)

HİKAYE HİKAPLARI

  • Cornelius Masalı (Leo Lionni)
  • Dünyanın En Büyük Evi (Leo Lionni)
  • “Tombik Ayı” serisi (Karma Wilson / Jane Chapman)
  • Dünyanın En Tembel Atı Rüzgar (Phil Allcock)
  • Panda ve Monti – Kasabanın Yeni Yıldızları (Nadia Shireen)
  • “Minik Ayıcıklar” serisi (Heather Maisner / Tomislav Zlatic)
  • Ayı Olmayan Ayı (Frank Tashlin)
  • “Pöti” serisi (Gökçe Gökçeer)
  • Bob ve Gaga Sanatı (Marion Denchars)
  • Canavarların da Duyguları Var! (Özlem Fedai Korçak)
  • İki Ağaç (Elisabeth Brami)
  • Mini Salyangoz Pepe ile Dev Balina Zeze (Axel Scheffler / Julia Donaldson)
  • Bekçi Amos’un Hastalandığı Gün (Philip C. Stead)
  • Annemin Karnında (Laurie Cohen)
  • Hayır! Burası Orman Değil (Susanne Isern / Rocio Bonilla)
  • Zogi ve Uçan Doktorlar (Axel Scheffler / Julia Donaldson)
  • En İyisini Ben Bilirim (Ariane Hofmann-Maniyar)
  • Mini Köpek (Vivian French / Chris Fisher)
  • Kayıp Köpek Üzüm 1-2 (Claire Freedman / Kate Hindley)
  • Mavi Kurtlar Kenti (Marco Viale)
  • Sıcacık Bir Kucak (Susanne Isern / Betania Zacarias)
  • Yağmurlu Bir Gün (Feridun Oral)
  • Kemanın Dansı (Kathy Stinson / Dusan Petricic)
  • “Pamuk ve Toprak” serisi (Michael Engler / Joelle Tourlonias)
  • Sıkı Dostlar (Linda Sarah / (Benji Davies)
  • Mini Rakun ve Anılarla Dolu Meşe Palamudu (Audrey Penn)
  • Gece ve Ayışığı (Kristyna Litten)
  • Frederick (Leo Lionni)
  • En Güzeli Benim Evim (Janet Bingham)
  • Ada (Mark Janssen)
  • Kirpi ile Kestane (Feridun Oral)
  • “Suyun Altında” ve serisi (Carles Porta)
  • Hipopandafare (Jools Bentley)
  • İyi yürekli Dev Memo (Axel Scheffler / Julia Donaldson)
  • Kafası Karışık Bukalemun (Eric Carle)
  • “Yağmur” ve serisi (Sam Usher)
  • Tarçın’ın Kaybolan Havuçları (Andreas König)
  • Zürafalar Dans Edemez (Giles Andreae)
  • Müze (Peter H. Reynolds)
  • Mış Gibi (Peter H. Reynolds)
  • Kalbinin Sesi (Peter H. Reynolds)
  • Mutlu Hayalperest (Peter H. Reynolds)
  • Zürafalar Dans Edemez (Glies Andreae)
  • Gezegen Willi (Birte Müller)
  • Dans Eden Lola (Tracey Hawkins)
  • Bir Fikirle Ne Yaparsın? (Kobi Yamada)
  • Lea ve Fil (Kim Sena)
  • Badem’in Yolculuğu (Brian Lies)
  • En Muhteşem Şey (Ashley Spires)
  • Yoğun Bir Yıl (Leo Lionni)
  • His Normal Değil (Mar Pavon)
  • Tuhaf Kuş Michel Streich)
  • Oscar & Lli series (Lucy Tapper & Steve Wison)
  • Benim Müzem (Emma Lewis)
  • Bir Sonbahar Öyküsü (Ayşe Pınar Köprücü)
  • Dostum Dynamor (Hollie Hughes & Sarah Massini)

ÖĞRETİCİ KİTAPLAR

  • Ay’ın İlk Arkadaşları (Susanna Leonard Hill)
  • Yağmur Ormanları (Nick Pierce / Jean Claude)
  • Küçük Ayı (Suzanne Fossey)
  • Küçük Kar Tanesi  (Suzanne Fossey)
  • Küçük Yağmur Damlası (Melanie Joyce)
  • Küçük Meşe Palamudu (Melanie Joyce)
  • Anna Sanat Müzesinde (Hazel Hutchins / Gail Herbert)
  • “İlk Bilim Kütüphanem” serisi – İş Bankası Yayınları
  • Doktor Deniz (Felicity Brooks / Jo Litchfield) & Veteriner Verda ve serinin devamı
  • Osman Hamdi Bey (Nihan Güner)
  • Veli Nereye Gitti? (Nicholas Allan)
  • Degas – Arkadaşım Edgar ve serisi (Anna Obiols / Subi)
  • Katie ve Mona Lisa ve serisi (James Mayhew)
  • Arıların Gizli Yaşamı (Moira Butterfield)
  • Van Gogh ve Ben (Shane Peacock)
  • “Çocuklar İçin” serisi (Uzay-Çiftlik-Hayvanlar-Dinazorlar…) – Teleskop Popüler Bilim
  • Uzaya Seyahat – Marnie Willow
  • “Arkeolog ne yapar?” ve serisi (Balerin, Pilot, Çiftçi…) – Liesbet Slegers
  • Hoş Geldim – Rayka Kumru
  • National Geographic Kids serisi (Yılanlar, Kaplanlar, Yanardağlar…)
  • Denizen Sıfır Atık Kitabı (Sima Özkan / Zeynep Özatalay)
  • Minik diyetisyenler (Güneş Aksüs)
  • “Havaalanında Bir Gün” ve serisi – İş Bankası Yayınları
  • Gökyüzüne Bak (Jose Ramon Alonso)